RMSC Klubo idėjaKlubo idėja yra suvienyti muzikantus, kurie siekia groti, bei gyventi teisingai. Mes į meną žiūrime atsakingai, visą savo gyvavimo laiką kuriame mokymosi metodiką, ir tuo pačiu patys esame mokymosi procese.

Džiazas nėra paprasta muzika, kurią gali groti bet kas ir bet kaip. Tai yra jau daugiau nei šimtą metų evoliucijonuojanti tradicija, kuri pastoviai keičiasi ir yra nuolat įtakojama naujos mados. Reikia netik mokytis improvizuoti ar plėsti repertuarą, reikia sugebėti besimokant tai kas jau išrasta, spėti neatsilikti nuo to, kas vyksta dabar.

Tačiau džiazas - tai muzikos rūšis, atspindinti atlikėjo individualybę. Todėl būtina daug dirbti ties savimi, kad užlipus ant scenos būtų ką pasakyti. Tokias pat priemones, kurias taikome muzikoje, mes taikome ir gyvenime, todėl mūsų gyvenimas taip pat yra nepaliaujamas mokymosi procesas. Jame apstu improvizacijos, harmoninių sprendimų, ritmikos, bei džiazinės koncepcijos.

RMSC atkakliai ir per savo matymo prizmę analizuoja:

    Ritmiką
    Džiazo harmoniją
    Kompoziciją
    Aranžuotę
    Stilistikas
    Koncepcijas
    Muzikos pateikimą įvairiai auditorijai

Mums tenka groti įvairiausioms auditorijoms, tiek džiazo megėjams, tiek paprastiems žmoniems Lietuvoje ir užsienyje, koncertų salėse ar restoranuose, o kartais netgi atsitiktiniems klausytojams gatvėje. Todėl mes turime labai įvairų ir platų repertuarą, mokame reaguoti į publiką ir išgirsti joje muzikinius pageidavimus. Gyvenimas mus išmokė prisitaikyti prie aplinkos ir nevisada groti tai, kas patiems mieliausia, nes mes vadovaujamės paprasta taisykle: Muzikantas groja klausytojui, o ne sau.

Lietuvoje nėra vieningos krypties, pagal kurią dirbtų visi muzikantai. RMSC klube mes nesekame niekieno pėdomis ir mes neturime mus vedančių autoritetų. Mes žiūrim į tai, ką diktuoja šio muzikinio stiliaus išradėjai - amerikiečiai. Žiūrime į tuos, kurie gyvavo seniau, žiūrime ir į tuos, kurie gyvuoja šiandien. Bandome suprasti tai, ką supranta jie, ir bandome pritaikyti savo supratimą muzikoje. Todėl RMSC sąskambis visada yra unikalus. Mes negrojame laisvojo (free) džiazo, ir nepripažystame tų, kurie jį groja nepažinę nieko kito.

RMSC yra komunikabilus ir visada atviras naujoms idėjoms ir pasiūlymams.

Į RMSC visada gali kreiptis žmonės, kurie nori mokytis groti, ar nori patarimo. Mes bendraujame su visais, taip pat teikiame konsultacijas visiems instrumentalistams, bei vokalistams, bet kokiais klausimais. Galime padėti, patarti, ar sustatyti mokymosi metodiką. Mūsų analizuojami dalykai yra reikalingi visiems muzikantams, todėl netgi jei pas mus nėra būdingo instrumento specialisto, mes vistiek galime patarti ar apsiimti mokyti. Klube netgi galima mokytis derinti pianinus - klubo pianistas užsiima šia veikla.

Laukiame bet kokių klausimų ar pasiūlymų iš Jūsų, mes visada esame nusiteikę bendrauti, mūsų el paštas - info@rmsc.eu