Gediminas Svilas

Kontrabosas, bosinė gitara


Biografija


Gimiau 1989 metais, Vilniuje. Mano tėvas tuo metu buvo dailinikas, todėl daug piešė ir fotografavo, ir namai visuomet būdavo pilni įvairiausių keistų įrenginių. Noras save išreikšti mene greičiausiai iš ten ir atsirado. Sulaukus 16-os gavau pirmą elektrinį bosą, todėl 2006 metus laikau savo naujo gyvenimo pradžia.
Pirmoji patirtis prasidėjo funk-rock grupėje, kartu su būgniniku Gediminu Stankevičium. Nors kaip grupė turėjome tik kelis koncertus ir praėjus vos daugiau nei metams išsiskirstėme, tačiau bendras požiūris išliko ir su G.Stankevičium taip pat puikiai dirbam iki šiol. Po metų susipažinau su Linu Karaliūnu ir jam pasiūlius 2007 metais įstojau į Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos Konservatoriją į elektrinio boso specialybę pas dėstytoją Sergėjų Sopelevą. Konservatorijos metais susipažinau su būgnininku Viktoru Krasausku. Tuo metu subūrėm pirmąjį trio kartu su L.Karaliūnu priešaky, o bedirbant konservatorijos rūsyje ir susiformavo RMSC idėja. Per tą laiką sukauptos žinios bei praktika padėjo surasti save.
Konservatorijoje papildomai pradėjau mokytis groti pianinu bei būgnais. 2008 metais prisijungiau prie roko grupės "Arbata", o ne už ilgo kartu groti pasiūlė reperis Messiah bei soul-hip-hop kolektyvas "King Flow". Keitėsi muzikinis skonis ir tuo metu greitai perėjau nuo funk, rock į jazz ir lotynų amerikos muzikos kryptį. 2009 metais baigiau Konservatoriją ir įstojau į Vilniaus Kolegijos menų fakultetą bei tęsiau mokslus pas S.Sopelevą. Nuo 2010 metų mokausi kontrabosu pas Vytį Nivinską.
Plečiantis RMSC veiklai išvykau atstovauti RMSC tradicijos į Vakarų Vokietiją, Dusseldorfo miestą.
Dalyvavau šiuose festivaliuose:


’08 Birštonas Jazz “Tango Extremal”(su V.Chekasin)
’08 Nida Jazz “Tango Extremal” (su V.Chekasin)
08 Lvovo Tarptaurinis Literatūros festivalis (trio)
’10 Birštonas Jazz, tarptautinis projektas su Edinburgo (Škotija) studentais (su V. Chekasin)
’10 “Jazz Fontanas” (trio)
’10 Vilnius Mama Jazz
’11 Vilnius Jazz: Vilnius Jazz Young Power
’11 Vilnius Mama Jazz
’16 Tarptautinis Kaliningrado džiazo festivalis "XVIII Džiazas Filharmonijoje" (su RMSC kvartetu ir vokaliste iš JAV Mandy Gaines)

Gediminas Svilas