Vilius Streckis

Saksofonas


Biografija


Muzika yra mano laimė ir liūdesys, tai visos mano sukauptos patirties ir minčių išraiška. Tai priešybių sąveikavimo erdvė, kurioje lyg spalvų paletėje gimsta įvairiausi atspalviai ir ekspresijos.

Rimčiau muzika susidomėjau jau baigęs muzikos mokykloje saksofono specialybę, būdamas 15-16 metų. Tuo metu mano draugas, bosistas Mantas kūrė grupę ir pakvietė mane groti kartu - taip gimė pirmoji mano grupė "Cunami“, kurioje pajutau pirmąjį muzikos skonį. 2004 metais įstojau į Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos Konservatorijoją ir toliau tęsiau muzikines paieškas. Ten sutikau daug puikių žmonių. Konservatorijoje praleidau daug gero ir naudingo laiko. Pradėjau formuotis kaip muzikantas ir žmogus. Ypač tai skatino garsai sklindantys iš "garsiakalbio“. Naktimis net užmigti negalėjau, nes galvoje vis kažkas skambėjo. Tada ir pajutau, kad galiu groti džiazą. Nors žinių turėjau nedaug, bet tai buvo mano genuose.

Vėliau sekė studijos Vilniaus Kolegijos Menų Fakultete, ten tęsiau jau pradėtą muzikinių paieškų, savęs pažinimo, patirties kaupimo darbą. Tada dar neturėjau pastovaus muzikinio kolektyvo, tad tekdavo tenkintis pavieniais grojimais – naktiniais "jam session“ ir S. Didžiulio ansambliu. Vėliau sekė kitas periodas. Gerai prisimenu tą vakarą, kai man paskambino Linas Karaliūnas ir pakvietė groti kartu. Tai buvo 2008 vasario 14d. Nuo to laiko mes pamilome vienas kito grojimą. Tada prasidėjo mano atsakingesnis muzikavimas, nes prieš tai buvau vienišas „stepių vilkas“ ir ieškojau žmonių su kuriais būtų gera groti ir bendrauti. Čia aš atradau tris sielos brolius, bendraminčius, kurių man labai trūko. Ši komanda man buvo lyg Dievo dovana – iš jų daug išmokau ir visi mes vienas iš kito pastoviai mokomės. Dirbdamas su kvartetu įgavau daug muzikinės ir gyvenimiškos patirties. Esu jiems dėkingas už teisingą kritiką ir patarimus, impulsus tobulėjimui. Esu dėkingas savo dėstytojams G. Remeikiui, L. Miliauskui ir J. Maksimovičiui iš kurių gavau vis skirtingos informacijos, kaip prieiti prie muzikos ir tobulėti.

Vilius Streckis

Paslaugos.lt