Gediminas Stankevičius

Mušamieji, perkusija


Asmeninė svetainė - www.bugnininkas.lt

Biografija


Gediminas Stankevičius su muzika susidūrė būdamas 7-erių – Vilniaus chore „Sakalėlis“ mokėsi dainavimo, groti pianinu, solfedžio ir kitų disciplinų, tačiau „Sakalėlyje“ praleidęs 5-erius metus nusprendė, kad dainavimas, nors ir suteikęs muzikalumo bei įvairių įspūdžių, jam ne prie širdies.  Kurį laiką atitrūkęs nuo muzikavimo ir toliau aktyviai domėjosi įvairiausių stilių muzika, tiek elektronine, tiek instrumentine bei ėmė jausti didelę trauką ritmui: mokykloje nenustygdavo ir per stalą nuolat barbendavo rankomis, pieštukais… Taip 2004-ųjų rudenį, pirmąsyk prisėdus prie mušamųjų komplekto, prasidėjo būgnininko karjera.

Groti mušamaisiais muzikantas mokėsi daugiausia pats, ne sykį konsultavosi su gerai Lietuvoje žinomais būgnininkais Arkadijumi Gotesmanu, Linu Labudžiu, Marijumi Aleksa taip pat atsiradus galimybei mokytis nuotoliniu būdu, išklausė ne vieną seminarą pas visame pasaulyje žinomus JAV būgnininkus Cliff Almond, , Tommy Igoe, Antonio Sanchez.

2009-ųjų rudenį L.Karaliūno buvo pakviestas prisijungti prie RMSC. Prisijungęs prie kolektyvo muzikantas arčiau susipažino su džiazo ir lotynų amerikos stilistikomis.

„Meistras suklydo daugiau kartų, nei pradedantysis apskritai ryžosi pabandyti. Geras mokytojas ir vedlys, įgijęs tam tikrus esminius pagrindus, gali būti ir pats sau. Svarbiausia – turėti užtektinai vidinės motyvacijos ir ryžto bei gebėti mėgautis muzika, nebijoti klysti, nes visos klaidos ir patirtys veda prie tikslo. Svarbu su niekuo nelenktyniauti, nesilyginti, neimti į galvą jei kažkas pašiepia, nes muzika – ne sportas, tad ir varžytis čia nėra ko“ – tokiu požiūriu vadovaujasi muzikantas.

Būgnininkui per savo karjerą teko išokti į įvairiausių muzikinių stilių „roges“: blues, rockabilly, pop, funk, hip-hop, jazz, afrocuban jazz, salsa, musica popular brasileira, afrobeat, folk, drum’n’bass ir daug kitų. Tačiau labiausiai muzikantui imponuoja Lotynų Amerikos ritmai, 1920-1930-ųjų ir New Orleans jazz, hip-hop bei r&b, funk.

Lietuvoje muzikantas pasirodė daugumoje pripažintų festivalių – Birštonas Jazz, Druskininkai Jazz maratonas, Vilnius Mama Jazz, Sostinės Dienos, Elektrėnai Jazz, Kėdainiai Broma Jazz, Kaunas Jazz, Roko Naktys, Granatos LIVE, Galapagai, Karklė, Vilnius LIVE, Jūros šventė, Purpurinis vakaras ir t.t.. Su įvairiais projektais muzikavo Lenkijoje, Italijoje, Vokietijoje, Olandijoje, Ukrainoje, Rusijoje, Šveicarijoje, Suomijoje, Kazakstane, Kinijoje, Ispanijoje, Graikijoje. Muzikantui ne sykį yra tekę kartu pasirodyti su visa aibe garsių Lietuvos džiazo muzikantų kaip L.Janušaičiu, V.Ramoška, P.Zdanavičiumi, D.Aleksa, M.Vadokliu, V.Čekasinu, E.Kanevičiumi, R.Rančiu, J.Jasinskiu, R.Baniu, G.Naku, D.Murašov, A.Polevikov, L.Budreckyte, V.Nivinsku ir kt. Taip pat būgnininkas yra muzikavęs ir su būriu Lietuvoje žinomų dainininkų kaip J.Šeduikytė, A.Zalieska („Arbata“), E.Sipavičius, G.Vaitkutė, V.Genytė, V.Matačiūnaitė, G.Storpirštis, L.Peleniūtė („Marga Muzika“), A.Bagdonavičius, R.Švipaitė („The Ditties“), „Migloko“, M.M.Paulauskaitė, K.Radžiukynaitė,  S.Šemiotas („Meandi“), J.Brūzga bei užsienio atlikėjais A.Palmisani (Italija), A.Trindade (Brazilija), C.Rey (Čilė), Ze Kouyate (Brazilija). 2016-aisiais Kaliningrado džiazo festivalio uždaryme grota su pačia Grammy laureate Mandy Gaines (JAV, New Orleans). 2020m. atlikėjas debiutavo kaip kompozitorius ir su kolektyvu „Ojibo Afrobeat“ išleido pirmąjį Lietuvoje afrobeat žanro albumą „Ojiboland„.

G. Stankevičius sakė, "RMSC klubas man reiškia labai daug. Būdamas šios bendruomenės nariu akivaizdžiai patobulėjau kaip muzikantas, sutvirtėjau ir kaip žmogus."

Pastaruosius kelis metus G.Stankevičius aktyviai dalyvauja įvairiuose džiazo, indie, pop bei elektroninės muzikos projektuose, bendradarbiauja tiek su Lietuvos, tiek su užsienio atlikėjais ir muzikantais („8 Kambarys“, Jurga Šeduikytė, „Swing Cats“, „The Schwings Band“,  „Meandi“, „Marga Muzika“, Giedrius Arbačiauskas ,  „Home Jazz Band“ ir kt.) koncertuoja tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų, kuria ir atlieka autorinę muziką su kolektyvu „Ojibo Afrobeat“.

Gediminas Stankevičius