Linas Karaliūnas

Fortepijonas


Asmeninė svetainė - www.karaliunas.in

Biografija

   Linas Karaliūnas gimė Užupyje, Vilniaus mieste 1989-taisiais. Nuo vaikystės augo apsuptas muzikos. Jo tėvo, populiarios muzikos pianisto namuose, buvo įvairių muzikos instrumentų bei muzikos įrašų. Kurį laiką muzikos instrumentai buvo tik pramoga, nes rimtai muzika Linas susidomėjo būdamas 14-os, pradėjęs groti bosine gitara mokyklos bliuzo grupėje.  Kiek vėliau  pasirinko džiazą ir pradėjo mokytis groti fortepijonu. Pirmasis Lino muzikos mokytojas buvo Tėtis.
   2006 m. įstojo į Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatoriją ir fortepiono mokėsi pas doc. Sigitą Giedraitį. Vėliau Lino muzikos mokytoju ir draugu tapo pianistas Andrėjus Polevikovas. Baigęs Konservatoriją, muzikos studijas tęsė Vilniaus Kolegijos Menų fakultete pas legendinį džiazo atlikėją ir pedagogą Vladimirą Čekasiną, dalyvavo daugelyje Maestro projektų.
  Studijų metais atlikėjui didžiausią įtaką padarė Bill Evans, Red Garland, Wynton Kelly, Kenny Barron, Diana Krall, Tom Jobim, Eliane Elias, Michel Camilo muzika. Vėliau kilo didelis susidomėjimas Lotynų Amerikos ritmais.
Besimokydamas Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijoje Linas su bendraminčiais repetavo Konservatorijos rūsyje. Ten kilo mintis įkurti  Retired Musicians Social Club (RMSC) - „atsistatydinusių" muzikantų socialinį klubą. Jaunieji atlikėjai, siekdami išgryninti savo požiūrį į muziką ir  gyvenimą,  priešinosi nusistovėjusioms mokymosi tradicijomis, bet turėdami docento  Sigito  Giedraičio visokeriopą paramą ir palaikymą, ėmė ieškoti naujų muzikos mokymosi metodikų bei atlikimo koncepcijų.
  Vėliau Linas Karaliūnas su kontrabosistu Gediminu Svilu ir būgnininku Viktoru Krasausku įkūrė pirmąjį fortepijoninį trio. Prisijungus saksofonistui Viliui Streckiui, kolektyvas tapo Konservatorijos ir Vilniaus Kolegijos muzikiniu branduoliu. Daug koncertavo, akompanavo solistams įvairiuose pasirodymuose bei konkursuose, dalyvavo Vilniaus Kolegijos Menų fakulteto muzikos pedagogo Vladimiro Čekasino  daugelyje projektų: „Tango Extremal" - „Birštonas Jazz 2008" ir „Nida Jazz 2008", vėliau „Birštonas Jazz 2010" jungtiniame projekte su Edinburgo konservatorijos studentais (Škotija).
   Lino Karaliūno solinė muzikinė ir koncertinė veikla su grupe RMSC prasidėjo 2006 m., tęsiasi iki šiol Lietuvoje, Ukrainoje, Vokietijoje, Olandijoje, Latvijoje, Estijoje.  Dalyvauja valstybinių įstaigų bei privačių kompanijų reprezentaciniuose renginiuose, tarptautinių konferencijų, parodų atidaryme.
2007 m. festivalis „Gatvės muzikos diena“ buvo pirmas pasirodymas su Konservatorijos studentais;
   2008 m. gyvos muzikos koncertas „Disco Roots Live Band“ su soliste Kristina Žaldokaite, atlikėjais Jievaru Jasinksiu,  Darjuš Loznikov, Rolandu Vilkevičium, Viktoru Krasausku, Žilvinu Stončium, Vytautu Rasimavičium Vilniaus mokytojų namų projekte;
2008 m. "Lino trio & Ingrida“ su soliste Ingrida Žiliūte, atlikėjais būgnininku Viktoru Krasausku ir bosistu Gediminu Svilu atstovavo Lietuvą tarptautiniame literatūros festivalyje Lvive, Ukrainoje;
   2011 – 2012 m. su bosistu Gediminu Svilu ir soliste Diana Anisko koncertavo įvairiuose Vokietijos ir Olandijos miestuose, dalyvavo muzikos renginiuose ir seminaruose, užmezgė pažintis su užsienio šalių atlikėjais, pasisėmė daug muzikinės bei kūrybinės patirties;
Plečiantis RMSC  klubo ir grupės veiklai ir daugėjant muzikinių projektų, prisijungė būgnininkas Gediminas Stankevičius.
  Bendrą muzikinę kalbą ir požiūrį į gyvenimą atrado dainininkas iš Italijos Antonio Palmisani. 2013 m. grupė RMSC  su A. Palmisani ir projektu „Vizijos iš Brazilijos"  sėkmingai koncertavo Vilniuje, Klaipėdoje, Šiauliuose;
  2014 m. legendinio Vilniaus restorano "Neringa" 55-jubiliejaus programoje koncertavo grupė RMSC;
  2016 m. su LR Užsienio reikalų ministerijos projektu su grupe RMSC atstovavo Lietuvą Tarptautiniame džiazo festivalyje „Džiazas Filharmonijoje XIII", Kaliningrade, akomponavo „Grammy" apdovanojimų laureatei, žymiai JAV atlikėjai Mandy Gaines.  Ir daug kitų projektų.

   Nuo 2018 m. Linas  Karaliūnas gyvena Panevėžyje, dirba muzikos garso įrašų studijoje.

   L.Karaliūno muzika apibūdinama kaip daugialypė. Nuodugniai išstudijuoti tradicinis džiazas ir Pietų Amerikos stilių įvairovė suteikia jo muzikai brandžias spalvas, konkretumą, išskirtinį braižą bei originalią koncepciją. Joje atspindi įvairios kultūros.

Žymesni festivaliai:

  • ’08 Birštonas Jazz “Tango Extremal”(su V.Čekasinu)
  • ’08 L’viv Folk-Jazz festival (Ukraina; su Bekešo Vilkais)
  • ’08 Nida Jazz “Tango Extremal” (vėlgi su V.Čekasinu)
  • ’08 L’viv International Literary festival (trio)
  • ’10 Birštonas Jazz , jungtinis projektas su škotais (su V. Čekasinu)
  • ’10 “Jazz Fontanas” (su trio, kaip akompaniatoriai)
  • ’11 "Vilnius Jazz Young Power" (trio)
  • ’11 Elektrėnų Jazz festivalis "Jaunystė" (RMSC quartet)
  • ’11 "Jazz improvizacija", pianistų konkursas Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademijoje (solo pasirodymas)
  • '13 "In Latino" su RMSC projektu "Vizijos iš Brazilijos"
  • ’14 Jūros šventė su RMSC projektu "Salsa"
  • ’15 “Jazz Fontanas” (su trio, kaip akompaniatoriai)
  • ’16 Tarptautinis Kaliningrado džiazo festivalis "XVIII Džiazas Filharmonijoje" (su RMSC kvartetu ir vokaliste, "Grammy" laureate iš JAV Mandy Gaines)




Linas Karaliūnas

Paslaugos.lt